Skip to main content

Kayak kimileri için sadece bir tatilden ibaretken, kimileri için ise büyük bir tutkudur. İnsana büyük bir özgürlük duygusu veren kayak için ülkemizde birçok farklı kayak merkezi bulunsa da mevsim sınırlı olduğu için farklı alternatifler de göz önünde bulundurulabilir. Mira Havacılık hizmetleri ile bütçenizi zorlamadan, vizesiz gidebileceğiniz özel kayak merkezi önerilerini sizler için derledik.

Vizesiz Kayak Rotaları;

1 . Mavrova – Makedonya

Mavrova Makedonya ‘nın en ünlü kayak merkezi. Pist uzunluğu 25 kilometreyi bulan Mavrova, ayrıca muhteşem bir manzaraya sahip. Tatil tercihinizi Mavrova ‘dan yana kullandığınızda, sadece kayak keyfi yapmakla kalmayacak Mavrova Gölü ‘nün eşsiz güzelliğini keşfetme fırsatı yakalayacak, Mavrova ve Galiçnik köylerini gezerek Balkanların tarihini inceleyebileceksiniz.

2 – Bjelasnica – Bosna Hersek

Bjelasnica Olimpik Kayak Merkezi, Bosna Hersek ‘in başkenti olan Saraybosna ‘ya yalnızca 20 dakika uzaklıkta bulunuyor. 1984 senesinde Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan kayak merkezi, 3200 ile 550 metre arasında değişen, zorluk derecelerine göre mavi, kırmızı ve siyah gibi 4 farklı piste sahip. Merkezde ayrıca 3100 metrelik Alp disiplini ve büyük slalom pisti de bulunuyor.

3 . Kopaonik – Sırbistan

Kopaonik Sırbistan ‘ın en popüler kayak merkezi. Doğayla uyumlu otellerde konaklama yapabileceğiniz kayak merkezinde 55 km uzunluğunda pistlerin yanı sıra 24 tane teleferik ve telesiyej yer alıyor. Kopaonik ‘te kayak dışında farklı eğlence alternatifleri olarak kar motoru ve ATV kiralayarak çevre gezisi yapabilir, doğa manzaralı kafe ve barlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

4 . Bukovel – Ukrayna

Ukrayna ‘nın ilk ve en büyük kayak merkezi olan Bukovel, Avrupa standartlarına uygun bir kayak hizmeti veren özel tesislerden biri. Merkezde 16 adet lifte ve toplam 50 km uzunluğunda 61 adet pist bulunuyor. Sadece ileri seviye kayak tutkunları için değil orta seviye kayak severler için de ideal olan kayak merkezinin en ilginç yanı ise akşam 17:00-20:00 saatleri arasında da kayak yapma imkanı sağlaması. Her gelir düzeyine hitap eden Bukovel ‘de restoranlardan gece kulüplerine kadar birçok farklı alternatif bulabilirsiniz.