Skip to main content

Hem dünyada hem de ülkemizde birçok tarihi döneme ait farklı eserler barındıran yüzlerce müze var. Ancak bazı müzeler bu müzelerin arasından sıyrılarak tüm dünya tarihinin miraslarının toplandığı, herkesin mutlaka görmesi gereken çok önemli müzeler arasında yer alıyor. Tabii ki bu müzelerin hepsini birden gezebilmek biraz güç ancak Mira Havacılık hizmetlerinin sağladığı avantajlar ile aralarında yer alan müzelerden birkaçını rahat ve kolay bir ulaşımla gezip görebilirsiniz.

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Müzeleri;

1 . Çin Ulusal Müzesi – Çin

Pekin ‘de yer alan Çin Ulusal müzesi sadece 2016 yılında 7 milyon 600 bin ziyaretçi ağırladı. Çin tarihi ve Çin sanat tarihi hakkında kapsamlı bilgilerin yer aldığı müzede, 48 adet büyük sergi salonu, bir tiyatro, bir konferans salonu ve bir yayın stüdyosu bulunuyor.

2 . Galleria dell’Accademia – Floransa, İtalya

Daha çok Accademia olarak bilinen Galleria dell’Accademia müzesi, dünyanın en ilgi çeken akademi ve sanat müzelerinden biri. 1561’de kurulmuş olan müze ayrıca Avrupa ‘daki ilk çizim akademisi. Her yıl yüzlerce turistin ziyaret ettiği müzenin sahip olduğu en önemli eser ise Michelangelo ‘nun Davut Heykeli.

3 . Louvre Müzesi – Fransa

Sadece Paris ‘in değil dünyanın da en büyük ve en önemli müzelerinden biri olan Louvre, toplam 7 bölümden oluşuyor. Dünya tarihinin en önemli sanat koleksiyonlarının yer aldığı ve ana girişinin cam bir piramitten yapıldığı müzede Mona Lisa Tablosu, Milo Venüsü, Marly Atları gibi önemli sanat eserlerini görebilirsiniz.

4 . Ulusal Saray Müzesi – Taipei, Tayvan

Çin’in 5 bin yıllık tarihi mirasının yer aldığı Ulusal Saray Müzesi, 700 bin parçalık koleksiyonu ile dünyanın en büyük ve ilgi çeken müzeleri arasında yer alıyor. 5 bin yıllık Uzak Doğu tarihine ışık tutan eserlere sahip olan müzede, Çin tarihini keşfedebilir, dönemin yaşam tarzını, kültür ve sanat anlayışını inceleyebilirsiniz.

5 . Vatikan Müzeleri – Vatikan

Dünyanın en önemli sanat koleksiyonlarına sahip müzelerden bir kompleks olan Vatikan müzeleri, yüzyıllar boyunca farklı papalar tarafından toplanan heykel, resim, harita gibi değerli sanat eserlerini barındırıyor. 1473′te Papa Julius II tarafından kurulan Vatikan Müzeleri günümüzde hala en çok ziyaret edilen müzeler arasında.