Skip to main content

Eğer yaz tatili yapamadıysanız ya da sonbahar tatillerini her zaman daha çok sevenlerdenseniz sizin için harika önerilerimiz var. Kış öncesi havalar hafif serinlemişken keyifli ve güzel bir tatil geçirmeniz hala mümkün. Yapmanız gereken tek şey sonbahara uygun bir rota belirlemek ve valizinizi hazırlamak. Mira havacılığın sağladığı özel uçak ve özel helikopter kiralama hizmetleri ile bu kısa tatillere ulaşımınız bir keyif haline gelecek.

Sonbahar Tatili İçin Gidebileceğiniz Tatil Rotaları;

İğneada

Trakya ‘nın incilerinden İğneada, sonbaharda mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerden biri. Çünkü sonbaharda bu küçük kasaba, su basar ormanları, lagünleri ve Longoz Ormanları ile sizi kendine hayran bırakacak. Karadeniz ‘in saklı cennetlerinden biri olan İğneada İstanbul ‘a da yakınlığı ile tercih edebileceğiniz tatil yerlerinden biri.

Trilye

Bursa ‘nın Mudanya ilçesine bağlı bir kasaba olan Trilye ‘ye ulaşmak oldukça kolay. Eski bir Rum balıkçı köyü olan Trilye, rakı balığı, mezeleri, muhteşem köy havası ve samimi halkı ile sizi kendine bağlayacak. Trilye ‘ye uğradığınızda Çamlı Kahve ’de kahvaltı yapmayı da unutmayın.

Yuvacık

İzmit sınırlarında kalan Yuvacık, sonbahara özgü doğası ve tertemiz havası ile huzurlu sakin bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir rota. Akan şelaleler üzerine kurulan masalarda yemek yemek, ahşap evlerde konaklamak ve kuş sesleri içinde güne başlamak istiyorsanız Yuvacık ‘ta tatil yapmak sizin için en doğru karar olacak.

Bademli

İzmir Dikili ’nin güneybatısında yer alan Bademli muhtemelen daha önce hiç gitmediğiniz ve gittiğinizde de keşke daha önce keşfetseydik diyeceğiniz yerlerden biri. Balık restoranları ve kahvehaneleri ile ünlü olan Bademli, Ege ‘nin sularında sakin ve huzurlu bir tatil geçirmenizi sağlayacak. Eğer bu sonbahar yolunuz Bademli ‘ye düşerse Aya Nikola Kilisesi ve Kalem Adası ‘nı da ziyaret etmeyi unutmayın.

Datça

Gelincikleri ile ünlü Datça Ege ‘nin en huzurlu ve mutlu insanlarının yaşadığı, kalabalıktan uzak ender yerlerinden biri. Kasım sonuna kadar denize girme fırsatınızın olduğu Datça ‘da Ege ‘nin tüm güzelliklerini bir arada bulabilirsiniz. İçten ve güler yüzlü yerlisi, lezzetli Ege yemekleri sunan sahil lokantaları ve harika doğası ile Datça bir sonraki sene de gitmek isteyeceğiniz yerlerden biri olacak.