Kısa Tatilleri En İyi Şekilde Değerlendirmenin Yolları

Yoğun iş temposu, çocukların okulu, günlük koşuşturmacalar derken uzun bir tatile çıkmak hayal olduysa üzülmenize gerek yok. Hafta sonu ya da hafta içi alacağınız kısa bir izin sonrası yapacağınız kısa bir kaçamak ile sanki uzun bir tatil yapmışçasına keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mira Havacılığın sunduğu özel uçak kiralama ve özel helikopter kiralama hizmetleri ise bu sıkışık tatil planlarınızda her zaman aklınızda olmalı. Doğru ve ideal bir plan ile kısacık bir tatili en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için verdiğimiz ipuçlarını inceleyebilirsiniz.

Kısa Tatilleri En İyi Şekilde Değerlendirmenin Yolları 2

Kısa Tatilleri En İyi Şekilde Değerlendirmenin Yolları;

Yakın Rotalar Seçin
Eğer kısa bir tatile çıkacaksanız tatil rotanızı da mümkün olduğunca yakın bir yerden seçmelisiniz. Yolculuk sürenizi ne kadar çok uzatırsanız tatilinizden bir o kadar yemiş olursunuz. Ayrıca kısacık tatilde farklı farklı şehirler gezmeye çalışmak sadece stres yaratacak, keyif almanızı engelleyecektir. Bunun yerine tek bir yer seçmeniz daha avantajlı olabilir. Yaşadığınız yere yakın tatil destinasyonlarını araştırıp, kendinize uygun bir yer seçerek tatilinizi daha verimli değerlendirebilirsiniz.

Az Eşya Hazırlayın
Tatile giderken hazırlanan onlarca çanta ve bavul kısacık tatilde sizin için sadece yük olacaktır. Bir çok eşya ile gidip sadece bir kaç kıyafet giyebileceğiniz bir tatilde ekstra kıyafet ve eşya götürmemek için önceden bir ihtiyaç listesi hazırlayın. Çantanızı bir gün önceden hazırlayın ve sadece kullanacağınız kıyafetleri ve eşyaları valizinize yerleştirin. Ekstra gereksiz hiçbir şeyi yanınıza almayın. Bu sayede yükünüzü azaltarak gereksiz eşya taşımayı önlemiş olursunuz.

Araştırın
Yolculuğa çıkmadan önce gideceğiniz yer hakkında küçük bir araştırma yapın. Spontane gezintiler ancak uzun tatillerde keyifli olur. Zaten kısa bir zaman dilimine sığdırmanız gereken bir tatiliniz varken bunu acaba nereye gitmeliyiz diye geçirmek anlamsız olacaktır. Gideceğiniz yerin küçük bir haritasını çantanızda taşıyın, şehir ulaşımı hakkında önceden bilgi edinin.

Erken Gidin , Geç ayrılın
Uçak saatinizi gidiş yolunda mümkün olduğunca erken, dönüşte ise mümkün olduğunca geç ayarlayın. Tatil sürenizi ne kadar çok uzatabilirseniz sizin için de o kadar avantaj sağlar. Gittiğiniz ve ayrıldığınız günü de doya doya yaşayabilmeniz ve kısıtlı vaktinizi daha verimli kullanabilmeniz adına bu yöntem oldukça yardımcı olacaktır.

Kısa Tatilleri En İyi Şekilde Değerlendirmenin Yolları 3