Skip to main content

Başkent Lizbon’dan sonra Portekiz’in ikinci en büyük şehri olan Porto son yıllarda oldukça popüler bir rota haline gelmiştir. 2017 yılında Avrupa’nın en iyi destinasyonu seçilmesinden itibaren tatil planlarının başında yer almaktadır.

Seramik kaplı duvarlarında Portekiz tarihini görebileceğiniz süslü Sao Bento İstasyonu’nu ziyaret edebilir, Duoro Nehri kenarında oturup şehri izleyebilir, aynı şekilde Duoro Nehri’in üstündeki Dom Luis Köprüsü’nden yürüyerek Vila Nova de Gaia’ya geçip, bu bölgede yer alan en önemli etkinlikliklerden biri olan şarap fabrikalarındaki tadım turlarına katılabilirsiniz. Etkileyici mimarisiyle dikkat çeken müzik merkezi Casa da Musica’yı gezebilir ya da yaya bölgesi ve aynı zamanda alışveriş caddesi olan Rua da Santa Katerina’da kendinizi şehrin koşturmacasına kaptırabilirsiniz.

Porto’ya gelip de Atlas Okyanusunu görmemek olmaz elbette. Riberia bölgesinden uzun bir yürüyüşle gösterişli evlerin ve plajların bulunduğu kıyı şeridine ulaşabilir, Sao Francisco Xavier ile Joao Baotsita Da Foz kalelerini gezerek okyanus havası alabilirsiniz.

Mira Havacılık ’ın sağladığı özel uçak ve helikopter kiralama hizmetleriyle Porto tatilinize keyifli, hızlı ve konforlu bir uçuşla başlayabilirsiniz!