Skip to main content

Dünya çapında büyük bir heyecan ile beklenen 2018 etkinliklerine Mira Havacılık ile gitmek çok kolay! İtalya ‘dan Tavyan ‘a kadar dünyanın birçok farklı yerinde gerçekleşecek festivallere, sokak partilerine, özel günlere rahat ve konforlu bir yolculuk ile ulaşabilir, yeni yerler görüp yeni heyecanlar yaşayarak 2018 yılını dolu dolu geçirebilirsiniz.

2018 Uluslararası Etkinlikleri

1 . Hollanda – Amsterdam ’da Kral Günü

Hollanda kralının doğum gününün dev bir sokak partisi ile kutlandığı bu ilginç gün hayatınızda katılacağınız en eğlenceli etkinliklerden biri olabilir. Şehrin nüfusunun ikiye katlandığı bu özel günün en önemli detayı portakal rengi. Tüm kıyafetlerin portakal rengine büründüğü Kral Günü ‘nde dünyaca ünlü kanallardaki tekne partilerinde gerçekleşen kutlamalara katılabilir, sokak satıcıları ve pazar tezgahlarını gezerek, Kral Günü için özel hazırlanan portakal rengi bir kaplamayla süslenen yerel Tompouce pastasını tadabilirsiniz.

Ne zaman: 27 Nisan

2 . İtalya – Venedik ’te Carnevale di Venezia

11. Yüzyıldan bu yana İtalya ‘nın her yerinde kutlanan karnavalın en coşkulu ayağı olan Venedik , gondol geçitleri, havai fişek gösterileri, sayısız maskeli balosu ile katılanlara keyif dolu günler yaşatıyor.

Ne zaman: 27 Ocak–13 Şubat

3 . Tayvan ’da Fener Festivali

Tayvan ‘a bir yolculuk yapmayı planlıyorsanız mutlaka Fener Festivaline denk getirmelisiniz. Ay Yeni Yılı ’nın ilk dolunayı sırasında gerçekleştirilen festivalde elektrikli fenerler ve halk gösterileri düzenlenirken, yamaç kasabası olan Pingxi ’de uğur getirmesi için kağıttan fenerleri gökyüzüne doğru serbest bırakabilirsiniz.

Ne zaman: 3-11 Mart

4 . Peru –  Cusco ’da Inti Raymi

Mistik etkinliklerden hoşlananları bir hayli mutlu edecek olan  Inti Raymi, Antik İnka başkenti Cuzco ‘da gerçekleştiriliyor. Tören şehir merkezinden Sacsayhuaman kalesine kadar sürerek Machu Picchu harabelerini ziyaret etmek için de olanak sağlıyor.

Ne zaman: 24 Haziran

5 . ABD – Milwaukee ’de Harley Davidson’ın 115. yılı

Motor tutkunlarının kesinlikle kaçırmaması gereken Harley Davidson’ın doğum günü kutlaması,  “Welcome Home” (Hoş Geldin) partisinde açık hava oyunlarına katılabilir, yiyecek arabaları ve bira bahçesinde günü değerlendirebilirsiniz. Etkinliğin devamında Harley Davidson fabrikasının arka planınında neler olduğunu inceleme fırsatı bulduktan sonra , şehrin içinde yapılan motosikletle geçiş törenini izleyebilirsiniz.

Ne zaman: 29 Ağustos–2 Eylül