Skip to main content

Yılın son tatilini Mira Havacılık ile Tayland ‘da yapmak istemez misiniz? Asya kıtasının güneydoğu bölgesinde yer alan tropik adaları ve budist tapınakları ile meşhur Tayland, mutlaka görüp deneyimlemeniz gereken bir Uzak Doğu cenneti. Özellikle düşük bütçeli bir tatil programı yapanlar için doğru bir seçim olan Tayland, sıcak ve nemli bir havaya sahip olsa da saklı güzellikleri, gece hayatı ve ilginç yemek kültürü ile sizi kendine hayran bırakmaya yetecek.

Taylan ‘da Gezilecek Yerler

Bangkok

Yardımsever ve güler yüzlü bir halka sahip olan Tayland ‘da ülkenin millî ve resmî dili olan tayca kullanılıyor. 76 ilden oluşan Tayland ‘ın en popüler ve en çok ziyaret edilen şehri ise başkent Bangkok. Guinness Rekorlar kitabına dünyanın en uzun isimli şehri olarak kayıtlı olan Bangkok aynı zamanda Dünya Meteoroloji Örgütünce dünyanın en sıcak başkenti . Taksi, otel ve hostel ücretlerinin çok uygun fiyatlarda olduğu başkentte Siam bölgesini gezebilir, budist tapınaklarını ziyaret edebilir, gece hayatının canlı olduğu Khaso San Road bölgesinde vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

Yüzen Pazar

Tayland ‘da mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir diğeri de yüzen pazar (Floating market). Bangkok’un 80 km dışında bulunan yüzen pazar özellikle fotoğrafa meraklı olanlar için bulunmaz bir maden değerinde.

Phuket Plajları

Son yıllarda oldukça popülerlik kazanan Phuket plajları her mevsimde gidebileceğiniz plajlardan biri. Doğal güzellikleri bir yana, gece hayatı, masaj salonları, koloni döneminden kalmış olan mimarisi ile size farklı bir tatil yaşatacak olan Phuket plajlarında tropikal gün batımlarının ve büyüleyici manzaraların tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Tayland ‘da ayrıca Tiger Cave Temple (Wat Tham Sua) tapınağını, doğal güzellik harikası Krabi ‘yi , düşük fiyata kaliteli alışverişler yapabilmek için Amarin Plaza ‘yı gezmeyi ihmal etmeyin. Farklı yemek kültürleri, sıcak ve içten halkı, doğa harikaları ve popüler gece hayatı ile ilginç ancak bir o kadar da dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız Tayland sizin için en doğru seçimlerden biri olacaktır.

Tayland ‘a Mira Havacılık ‘ın sunduğu özel uzak ya da özel jet hizmeti ile gidebilir, tropik bir tatilin tadını konforlu bir yolcukla tamamlayabilirsiniz.