Skip to main content

Avrupa ‘nın en popüler ve en çok ziyaretçi alan şehirlerinden biri olan Amsterdam, özgür yaşantısı, mimarisi, kanalları ve kültürel yapısı ile herkesin mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden biri. Amsterdam denince akla ilk olarak eğlenceli ve dinamik bir yapıya sahip olması gelir ama bu tanım bu şehir için biraz eksik kalıyor. Amsterdam sadece eğlenceli hayatı ile değil önemli turistik yapıları, müzeleri, güvenli sokakları, birbirinden ilginç kafeleri ve yaklaşık 7.000 tescilli tarihi binası ile Avrupa ‘nın en önemli şehirlerinden biri. Mira Havacılık ile konforlu bir Amsterdam özel uçak yolculuğu sonrası şehirde yürüyerek ya da bisikletle ulaşabileceğiniz, Amsterdam ‘ın en özel yerlerini sizler için derledik.

Amsterdam Gezi Rehberi

Dam Meydanı

Hollanda ‘nın başkenti Amsterdam denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Dam Meydanı şehrin en canlı alanlarından biri. Her köşesinde farklı bir sokak sanatçısının ya da etkinliğin bulunduğu alan ayrıca şehrin festivallerine de ev sahipliği yapıyor.

Amsterdam Kanalları

Amsterdam ‘a gelip de kanal turu yapmamak büyük bir ayıp olur. Kuzeyin Venedik ‘i olarak anılan ve uzunluğu yüz km’den fazla olan kanallar 17. yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar korunarak ulaşmış. Yılda ortalama 3 milyon kişinin katıldığı Amsterdam Kanal turları ile şehrin büyülü atmosferine tanıklık edebilirsiniz.

Van Gogh Müzesi

Dünyanın en popüler müzeleri arasında yer alan Van Gogh Müzesi, Vincent Van Gogh ‘a ait 500 çizim ve 200 ‘den fazla tablo barındırıyor. Müzede ayrıca Van Gogh ‘un hayatı ve eserlerine dair araştırma sonuçları, çocuklar için sanat atölyeleri de bulabilmek mümkün.

Red Light District

Red Light District Amsterdam ‘ın olmazsa olmazlarından. Şehrin dünyaca ünlü merkezlerinden biri olan Red Light District devlet tarafından uyuşturucu kullanımını ve fuhuşu kontrol altına almak için yaratılan legal bir eğlence dünyası. Vitrinlerinde yarı çıplak kadınların bulunduğu, kırmızı neon ışıklarıyla cafelerin ve tarihi evlerin yoğunlukta olduğu merkezde dünyanın en sıra dışı müzesi kabul edilen Seks Müzesi ‘ni gezebilirsiniz.

Şehirde ayrıca pek çok ağaç ve bitki türünü barındıran Vondelpark ‘ı, Anne Frank’in Evini, 1864 yılında inşa edilen bira fabrikası Heineken Experience ‘ı ve daha birçok eğlenceli mekanı ziyaret edebilirsiniz. Eğer siz de tatil rotasını Amsterdam ‘a çevirmek isteyenlerdenseniz, Mira Havacılık ‘ın sunduğu hizmetlerden faydalanabilir, yolculuğunuzu kolay ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.