Skip to main content

Birleşik Arap Emirlikleri ‘nin başkenti olan ve Basra körfezinin kıyısında yer alan Abu Dhabi, alışveriş yapmak isteyenlerin ve deniz amaçlı gezi düzenleyenlerin uğrak yeri. Normalde bir ada olan ve köprüler ile karaya bağlanan Abu Dhabi ‘nin 2015 verilerine göre nüfusu 1,145 milyon. Sahip olduğu petrol kaynakları sayesinde gelişen ve birçok alanda hala gelişmeye devam eden başkentte çöl safarilerinden dev alışveriş merkezlerine, tema parklardan masmavi denize sahip kumsallara kadar görebileceğiniz onlarca şey bulunuyor.

Abu Dhabi Gezi Rehberi 

Abu Dhabi ‘de yapabileceğiniz şeylerin sayısı oldukça fazla. Bu yüzden yola çıkmadan önce bir gezi haritası oluşturarak öncelikle gidip görmek istediğiniz yerleri belirlemek gezinizi daha keyifli kılacaktır.

Ferrari World

Ferrari tutkunları için tasarlanmış Ferrari World, eğer arabalar ile aranız iyiyse Abu Dhabi ‘deki ilk durağınız olabilir. Burasının yalnızca arabaların sergilendiği bir yer olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, içeride Ferrari markalı arabalar sergilense de aslında alan tamamen Ferrari temalı bir eğlence parkı. Yani Ferrari World ‘de normal bir lunaparkta bulabileceğiniz her şeyin çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Qasr al-Hosn

Beyaz Kale ya da Eski Kale isimleriyle de bilinen Qasr al-Hosn, 1761  yılında inşa edilmiş bir askeri yapı. Abu Dhabi’nin ilk yapısı olarak geçen kale,  3-13 Şubat tarihleri arasında düzenlenen özel festivalleri ile halka açılıyor.

Çöl Safarileri

Abu Dhabi ‘ye gelip de safari yapmadan dönmek olmaz. Bol maceralı ve eğlenceli bir tecrübe olacak olan çöl safarileri arazi tipi araçlarla yapabileceğiniz gibi, gezinin bir kısmını deve sırtında devam ettirebilirsiniz.

Corniche Road

Corniche Road 8 kilometre uzunluğunda, üzerinde yüzlerce mağazanın, park ve kafenin bulunduğu özel bir plaj. Mavi bayrak ödüllü plajda günün bir kısmını deniz keyfi yaparak geçirebileceğiniz gibi kalan zamanınızı plaj üzerindeki alışveriş alanlarında değerlendirebilirsiniz.

Mira Havacılık’ın sağladığı özel uçak kiralama ve helikopter kiralama hizmetleri ile rahatça seyahat edebileceğiniz Abu Dhabi, mutlaka gitmeniz gereke yerler listenizde yer almalı.