Skip to main content

Kim tatilinin keyifli ve konforlu geçmesini istemez ki? Ancak çoğu zaman gerek koşullar, gerek elinizdeki çantalar, gittiğiniz mekanda çıkabilecek sorunlar küçük aksaklıklar yaşatabilir ve tadınızı kaçırabilir. Başınıza gelebilecek her türlü detayı iyi bir şekilde hesaplayarak tatil planınızı oluşturursanız hayalinizdeki konforlu tatile bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Bunun için tatil öncesi sadece biraz zaman ayırmanız yeterli.

Valiz Seçimi

Yolculuk öncesi seçeceğiniz valiz hayatınızı da kurtarabilir, tatilinizi işkenceye de çevirebilir. Önceden götürmeniz gereken eşya ve malzemeleri hesaplayarak tekerlekli mi yoksa elde taşınan bir çanta mı yoksa sırt çantası mı sizin için daha uygun olur planlamanız ve buna göre yola çıkmanız tatil planlamanızda önemli.

Uçak Planı

Tatil planlarında yaşanan en büyük aksaklıklardan biri uçak planlamaları. Uçak rötar yapabilir ya da siz geç kalarak biletinizin yanmasına neden olabilirsiniz. Tüm bu sorunu ortadan kaldırmak adına Mira havacılığın özel uçak kiralama hizmetini kullanarak geç kalma ya da rötar yapma sorununu ortadan tamamen kaldırabilir, dilediğiniz saatte rahat, konforlu ve kaliteli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Ayakkabı Seçimi

Doğru ayakkabı her alanda önemli olduğu gibi yolculuklarda da önemli. Dış görünümünüzün güzelliğine önem veriyor olabilirsiniz ancak yolculukta ve tatiliniz sırasında ağrıyan, yorgunluktan bitap düşmenize neden olan ayakkabılar işkence çekmenize sebep olabilir. Mümkün olduğunca düz, rahat ayakkabılar seçerek tatili daha konforlu yapabilirsiniz.

Unutulmaması Gerekenler Listesi

Bu liste sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Tatile çıkmadan önce yanınıza almanız gereken tüm eşya ve belgeleri içeren, tatilde gideceğiniz yerler hakkında size yardımcı olacak küçük notların olduğu bir liste hazırlayarak tatilde başınıza gelebilecek sorunları minimuma indirebilirsiniz.

Yerleştirme Tekniği

Ceket gibi kalın eşyalarınızı çantanızın en alt kısmına yerleştirin. Kıyafetlerinize kolay ulaşım sağlayabilmek için gruplayın. En alta pantolon, üzerine tişörtler gibi. İç çamaşırlarınızı ayrı bir poşet içerisine yerleştirin. Parfüm, şampuan gibi kozmetik ürünlerinizi dökülüp eşyalarınızı kirletmemesi için ayrı bir poşete yerleştirin. Bu yerleştirme tekniği ile hem çantanızı maksimum verim ile kullanır hem de tatiliniz sırasında dilediğiniz eşyaya daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.