Skip to main content

Ambulans uçak ya da bir diğer adı ile hava ambulansı, 7 gün 24 saat acil hastaların ya da yorucu yolculukları kaldıramayacak olan hastaların nakil transferlerini sağlayan bir seyahat yöntemidir. Yaşamın değerinin saniyeler ile bile ölçülemeyeceği zamanlarda yardıma koşan hava ambulansları ile hasta bulunduğu yerden alınarak gideceği sağlık kuruluşuna en hızlı şekilde iletilir. Önemi oldukça büyük olan bu uçaklar ile hasta tecrübeli bir ekibin sağlık kontrolü altında kaliteli bir nakil gerçekleştirir.

Mira Havacılık ile ister yurt içi ister yurt dışı hasta nakil transferlerinizde güvenle kullanabileceğiniz hava ambulanslarının avantajları ise şu şekildedir;

1. Hızlı ve Güvenlidir

Kimi hasta vakalarında saatlerin önemi büyüktür. Boşa geçirilen bir kaç saat bile hastanın durumunun kötüye gitmesine ya da hastanın kaybına neden olabilir. Bu yüzden hastanın en acil şekilde sağlık kuruluşuna naklinin yapılması gereklidir. Ambulans uçakların avantajlarından en önemlisi, sizi en hızlı şekilde ilgili hastaneye taşımasıdır. Bunu gerçekleştirirken güvenilir ve deneyimli bir ekip ile hasta sürekli takip edilir. Hastanın emniyeti için nakil işlemi tamamlanana dek sağlık ekibi başında durarak hastanın kontrollerini gerçekleştirir.

2. Tam Donanımlıdır

Mira Havacılık ’ın Hava Ambulans Kiralama hizmetleri size hasta nakil süreçlerinizde tam destek sağlar. Tümünde yoğun bakım destek ünitesi bulunan hafif, orta sınıf ya da büyük jet uçaklardan birini seçebileceğiniz gibi, tüm uçaklar sedye yüklemeye olanak sağlaması sayesinde hastanın rahat ve eksiksiz şekilde nakil işlemini gerçekleştirmesini sağlar.

3. Kapsamlıdır

Özel ambulans uçak hizmetinden sadece nakil işlemi olan hastalar yararlanmaz. Bunun dışında acil müdahale gerektiren yaralanma vakaları, organ ve kan nakilleri de hava ambulansının kapsamına girer. Aynı şekilde kara ya da deniz yolu ile taşınmasının imkansız olduğu hastalar da özel ambulans uçak hizmetinden diledikleri gibi yararlanabilirler.

Özel ambulans uçak hizmeti hastanın hastaneye yerleşmeden önce aldığı acil sağlık hizmetinin çok önemli bir parçasıdır. Zamanın çok değerli olduğu durumlarda, hastanın organlarının korunması ve kurtarılması gereken durumlarda, kısacası tüm acil hasta vakalarında özel hava ambulansı hizmeti hastanın can güvenliği için önemle tercih edilmelidir.