Skip to main content

Sırt çantanı takıp yollara düşmek kadar keyif verici bir şey olamaz. Kaliteli bir uçuş, ardından gezilecek ve keşfedilecek milyonlarca yer.. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte artık gezgin olmak da daha eğlenceli. Nerede ne yapman gerektiğini, nerelerde nasıl gezmen gerektiğini söylemeyen uygulamalar artık her akıllı telefonda mevcut. Peki hangi uygulama nasıl özelliklere sahip? Dünyayı keşfederken işinize yarayacak seyahat uygulamalarına birlikte göz atalım.

TripAdvisor

Artık hemen herkesin bildiği seyahat uygulaması TripAdvisor, 60 milyonun üzerinde kullanıcısı ile seyahat severlere hizmet ediyor. Otel, destinasyon, etkinlikler gibi her konuda araştırma yapıp üzerine kullanıcı yorumlarını da okuyabileceğiniz uygulama gezileriniz sırasında işinizi hayli kolaylaştıracak.

Booking

Konaklama hizmeti önerileri ile gezginlerin en çok tercih ettiği seyahat uygulamalarından bir diğeri de Booking. Booking ile gideceğiniz yerdeki en uygun otelleri inceleyip, erken rezervasyon ile kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Aynı şekilde yine kullanıcı yorumlarını okuyarak konaklamak istediğiniz alanlar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Roadtrippers

Yolculuk öncesi planlamalarını yapabilmenizi sağlayan ya da plansız olarak yola çıktığınızda size anlık ulaşabileceğiniz noktaları bulan uygulama Roadtrippers tam bir hayat kurtarıcı. Bulunduğunuz noktayı işaretleyerek etrafınızda gidebileceğiniz restorandan tutun eğlence merkezlerine kadar her şeyi telefonunuzun ucuna getiriyor.

XE Currency

XE Currency para birimi kurlarını birbirine çevirmeyi sağlayan kullanışlı bir uygulama. Gittiğiniz ülkenin para birimini dilediğiniz para birimine çevirerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Tureng Sözlük

Dünyanın en kaliteli sözlüklerinden biri olan Tureng mobil uygulaması ile de gezginlere sözlük anlamında hizmet sağlıyor. Bu uygulama sayesinde gittiğiniz ülkenin dili ile sorun yaşamayı artık bir kenara bırakacaksınız.

Visa Travel Tools

Bir hayat kurtarıcı uygulama da Visa Travel Tools. Gittiğiniz yerde yakınınızda bulunan ATM’leri gösteren uygulama acil durumlarınızda size çok yardımcı olacak.

CityMaps2Go

Gittiğiniz yerde internet erişiminiz kısıtlı olacaksa size çok büyük yardımı dokunacak CityMaps2Go, çevrimdışı harita uygulaması ile gideceğiniz yerleri size gösteriyor, kaybolma riskini minimuma düşürüyor.