Skip to main content

Mısır Gezi Rehberi

Dünyaca ünlü piramitlerin bulunduğu Mısır, konumu ve ülkemize yakınlığı ile gidilmesi en kolay destinasyonlardan biridir. Tarih ve kültür düşkünü gezginler ve deniz, güneş ve kum üçlüsünün tadını çıkarmak isteyen tatilciler için birçok farklı aktivite barındırmaktadır.

Mısır da ziyaret edilecek ilk yerlerden biri başkent Kahire’deki Giza ve Keops Piramitleridir. Çöl kumunun sıradanlaştığı ve geleneklerin ağır bastığı, diğer yandan modern çizgilerle çok yönlü özelliklere sahip şehir, ziyaretçilerine eşsiz bir tatil imkânı sağlamaktadır.

Sina Yarımadası’nda eşsiz konuma sahip Şarm- El Şeyh, Asya ve Afrika kıtaları arasında bir buluşma noktasıdır. Kızıldeniz’in masmavi sularına sahip olan şehir her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tertemiz denizi ve lüks otelleri ile, dalış, ATV ve çöl safarisi gibi birçok aktiviteleri tatilinizi maksimum keyifli hale getirecektir. Şarm el Şeyh’in neredeyse yılın her günü güneşli havasıyla denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilir, dalış aktiviteleriyle zengin su altı yaşamını keşfedebilirsiniz.

Vaktiniz varsa, Hurghada, Luksor ve Aswan gibi Mısır’ın diğer popular şehirlerini ziyaret edebilirsiniz.

Mira Havacılık ’ın sağladığı özel uçak ve helikopter kiralama hizmetleriyle Mısır tatilinize keyifli, hızlı ve konforlu bir uçuşla başlayabilirsiniz!