Skip to main content

Beyaz boyalı evleri, çivit mavisi pencere ve kapıları, sokaklara taşan sardunya ve begonvilleri, labirenti andıran sürpriz dolu dar sokakları ve Don Kişot’u baştan çıkaracak yel değirmenleri ile Rüzgarın Adası olarak bilinen Mikonos mutlaka ziyaret edilmesi gereken adalardan birisidir.

Dünya’nın en güzel kumsallarına sahip bu adada yılın 300 günü neredeyse güneşli geçmekte. Mikonos tam bir eğlence adası… Eğlencenin sınır tanımadığı saatlerce süren beach partiler, bazen günlerce süren dillere destan gece hayatı ile Ege’nin parti cenneti desek yanılmış olmayız. Siz de bu büyülü eğlencelerin bir parçası olmak isterseniz, İstanbul – Atina-Mikonos şeklinde tarifeli uçaklarla ya da Mira Havacılık’ı tercih ederek Ankara–Mikonos, İzmir–Mikonos, İstanbul–Mikonos, Bodrum–Mikonos güzergahlarında özel jet kiralayarak Mira Havacılık konforu ile bu muazzam tatili daha da unutulmaz yapabilirsiniz.

Little Venice (Küçük Venedik) …. Uçsuz bucaksız bir denizi var. Akşam güneşi vurduğunda rengarenk evleri, turkuaz denizi ile Küçük Venedik, muazzam bir ahenkle görsel şölene dönüşüyor. Hem İtalyan, hem Yunan hem de Türk yemeklerini bulabileceğiniz onlarca çeşit yemek seçeneği ile de bu görsel şöleni şahane bir ziyafete çevirebilirsiniz.

Ada’da 300’den fazla kilise bulunmakta. Ayrıca adanın simgesi olan Yel Değirmenleri Venedikler tarafından inşa edilmiş ve 16 tane yel değirmeni bu görselin tamamlayıcı unsurlarından biri olmuş.

Siz de dünyanın en güzel kumsallarında güneşlenip, turkuaz denizin tadını çıkarmak, çılgın beach partilerinde güneşi batırmak ve insanı mest eden sokaklarında doya doya fotoğraf çektirip, muhteşem yemeklerinden tatmak isterseniz, kendine has bir ritme sahip olan bu adaya mutlaka uğrayın deriz.