Skip to main content

Özel Uçak kiralama hizmeti artık büyük şirketlerin ya da büyük ölçekli işletmeler veya ailelerin tekelinde değil. Son yıllarda giderek artan oranda yapılan uçak kiralama ve jet kiralama hizmetleri, cebini ve konforunu düşünen birçok kurum ve kişi tarafından yapılıyor. Hatta bunun için tatil rotasını değiştiren, destinasyonunu buna göre belirleyenler dahi oluyor. Çünkü önceliğin keyif almak olduğunu biliyorlar…

Yoğun bir iş hayatınız varsa ve tatillerinizi kısa sürelerle yapmak zorunda kalıyorsanız, özel uçak, helikopter ve jet kiralama tam size göre. Önceden yapacağınız tatil planınızı operatöre bildirmek ve bavulunuzu hazırlamak tek yapmanız gerekenler. Hemen sonrasında bu kısa sürenin keyfini çıkarmak, anılarınız arasında eklemek kalıyor.

Gizlilik konusu tatilinizde de önemli

Özel uçak kiralama hizmeti alıyorsanız, ailenizin de güvende olduğunu bildiğiniz bir firma ile çalışmak istersiniz. Önceliğiniz mahremiyet, güvenirlik ve konforlu bir yolculuk olduğu için uçak kiralama hizmetlerini iyi bir araştırmadan geçirmek isterseniz. Özellikle iş için değil; tatil için yaptığınız seyahatlerde mahremiyet önceliğiniz olur. Gideceğiniz yer, birlikte seyahat edeceğiniz kişiler ve en önemlisi uçak veya helikopter seyahatiniz sırasında konuşulanların gizli kaldığından emin olmak istersiniz. İşte bunun için özel uçak kiralama hizmetini satın alırken mutlaka tanıdığınız veya daha önce tecrübe ettiğiniz bir işletme ile çalışmak istersiniz.

Tatil rotanızı belirledikten sonra en önemli detay eşyalarınızın güvenliği olur. Özel uçak kiraladığınız takdirde eşyalarınızın güvende olduğunu bilir, rahat bir yolculuk yaparsınız. Özel bir enstrümanınız varsa veya zedelenmemesi gereken bir hediyeyi yanınızda taşıyorsanız, bu eşyalarınızı özel uçak personeline güvenle teslim edebilirsiniz.

Özel hizmetlerde sınır yok

Özel uçak kiralama veya özel jet kiralama hizmeti aldığınız zaman, havaalanlarında da özel bir hizmet alırsınız. Öncelikle farklı bir kapıdan giriş yapar, uçağınıza kalkıştan hemen önce alınırsınız. Bu nedenle uzun saatler öncesinden havaalanına giriş yapmanız gerekli olmaz. Pasaport veya kimliğinizle birlikte kapıdan geçiş yaptıktan sonra, kısa süre içinde kalkış yapacak uçağınızı beklersiniz.

Bunun benzeri bir şekilde inişte de uçağınıza özel bir çıkış kapısı tayin edilir. Uçağınız iniş yaptıktan sonra yanaşır, siz, aileniz veya birlikte olduğunuz diğer kişilerle birlikte uçaktan iniş yaparsınız. Bu arada havaalanı yolcularından farklı bir kapıya yönlendirilir, ülke veya şehre giriş işlemlerinizi bu kapıdan gerçekleştirirsiniz.